Pokožka (obecné informace)

Na naši pokožku působí více vlivů, než si myslíme. Proto je velice důležité poskytovat naší pokožce náležitou péči, která ji ochrání před mimořádnou zátěží. Proti některým faktorům, které jsou pro kůži škodlivé, můžeme těžko něco udělat (např. UV záření či chladný a suchý vzduch), ale jsou i jiné, proti kterým můžeme bojovat. Abychom toho byli schopni, měli bychom:

 

  • dbát na to, abychom jedli zdravě
  • vyhýbat se nikotinu
  • vyhýbat se přímému styku kůže s čisticími prostředky
  • dělat vše proto, abychom měli dostatek spánku
  • pravidelně se věnovat pohybu na čerstvém vzduchu
  • dostatečně pít, alespoň 2 litry denně – především vodu, bylinné čaje či džusy
    s vodou
  • během dne si dopřát čas na odpočinek a relaxaci, jako např. rychlou masáž
  • vyhýbat se nadměrnému vystavování kůže UV paprskům a příliš častým návštěvám solária

Péče o tělo a obličej – tipy pro krásu

1. Každý den či několikrát týdně používejte tělové mléko vhodné pro Váš typ pokožky. Je zvláště důležité pokožku hydratovat okamžitě po koupeli či opalování. Oblasti pokožky, které jsou nejvíce vystaveny externím faktorům musí být ošetřeny výrobky, které jsou bohaté na různé složky.
2. Výrobky používané při každodenní hygieně by měly mít hodnotu pH, která nepoškozuje přirozenou ochrannou vrstvu pokožky.
3. Voda používaná při koupeli či sprchování by neměla být příliš horká. Pokud je pro vás těžké vzdát se v zimě horké koupele, přidejte si do lázně olivový olej či jiný výrobek s obsahem oleje. Olej vytvoří na pokožce tenký ochranný film.
4. Každý den byste měla vypít okolo 1,5 – 2 litrů vody, ovocných či bylinných čajů. Tak podpoříte správné fungování pokožky.
5. Naše strava by měla být dobře vyvážená a bohatá na vitamíny. Je doporučeno jíst ryby, celozrnné cereálie, zeleninu a ovoce,
a měla byste tělu zajistit dostatečný přísun důležitých minerálů, jako např. železo, horčík, draslík a zinek.

6. Nezůstávejte na slunci bez náležité ochrany; rovněž byste se měla vyhnout častému a dlouhému slunění a častým návštěvám solária.
7. Je doporučeno pravidelně cvičit, věnovat se sportům či chození na procházky. Cvičení má pozitivní vliv na prokrvení pokožky a vylučování potu detoxikuje tělo.
8. Když se věnujete domácím pracem, které vyžadují používání čistících prostředků a detergentů, noste gumové rukavice, abyste ochránila pokožku před vysušením.
9. Nové oblečení před prvním nošením vyperte, abyste ho zbavila zbytků chemikálií.
10. Nikotin a alkohol jsou pro pokožku škodlivé a urychlují proces stárnutí. Kvůli své pokožce omezte kouření a konzumaci alkoholu.

Tipy na péči o obličej – čistá pleť

1. Pravidelné čistění pleti
Čistěte obličej ráno i večer pomocí přípravku vhodného pro Váš typ pleti, následně jej opatrně opláchněte vodou. Osuště obličej čistým ručníkem. 
2. Obličej by neměl být myt příliš často.
Stačí ráno a večer. Příliš časté mytí může narušit přirozený ochranný film.
3. Vhodný make-up
Pokud máte mastnou či kombinovanou pokožku, používejte nemastnou kosmetiku či pudr. Nezapomínejte make-up večer odstranit.
4. Péče o pleť
Každý typ pleti vyžaduje hydrataci. Proto je nezbytné, abyste jí poskytla náležitou péči s použitím výrobků vhodných pro Váš typ pleti. Výrobek pro mastnou a kombinovanou pleť obsahuje aktivní látky chránící pokožku před nečistotami, a rovněž látky, které pokožku jemně hydratují. 


5. Pečlivě si přečtěte etiketu
Nezapomínejte číst etikety a vybírejte výrobky vhodné pro Váš typ pleti. Dokonale vybraný výrobek neucpává póry a chrání pleť před nečistotami, tedy i před tvorbou černých teček.
6. Neškrábat a nemačkat
Škrábání a mačkání pouze zhoršuje zanícení, případně pleť ještě více dráždí. Rovněž může způsobit infekci, či může vést ke vzniku jizev. Na „pupínky” používejte výrobky speciálně vyvinuté na lokální použití.
7. Nedotýkejte se rukama
Na Vašich rukách je vždy mnoho bakterií. Nedotýkejte se rukama svého obličeje, aby se na něj nedostaly další bakterie, které by způsobily další kontaminaci pleti.
8. Věnujte pozornost svým vlasům
Nenechte vlasy padat do tváře – tak zamezíte většímu maštění pleti. Pokud nosíte ofinu, stačí si vlasy pravidelně mýt.
9. Zdravý životní styl
Zdravá strava, vyhýbání se nikotinu, dostatek spánku a pravidelný pohyb chrání pleť před nadměrným stresem.
10. Návštěva dermatologa
Pokud se stav Vaší pleti nelepší, je doporučeno vyhledat radu dermatologa.
Cookie Nastavení

© JNTL Consumer Health (Czech Republic) s.r.o. 2023. Tyto webové stránky vydává společnost JNTL Consumer Health (Czech Republic) s.r.o., Walterovo náměstí 329/1, Praha 5, 158 00, Česká republika, která je výhradně zodpovědná za jejich obsah. Tyto webové stránky se nejlépe zobrazují v prohlížečích: Internet Explorer 7 +, Mozila Firefox 22+, Google Chrome 28+, Opera 15+  a Safari 5.1.6.

 Stránky jsou určené pro adresáty z České republiky.

Poslední aktualizace dne: 01/02/2023

;