Rty jsou nejčastěji opomíjenou částí těla

Je to většinou proto, že zanedbáváme pravidelnou péči.

Kůže na rtech je zvláště jemná a potřebuje zvlášní ochranu. Rty, které jsou jemné a lesklé, na rozdíl od popraskaných, vypadají krásně a jsou znakem zdravé pokožky.

Ačkoliv se kůže na rtech skládá z epidermu a dermu, vrstva rohoviny je na rtech mnohem tenčí než na jiných částech těla. Navíc rty postrádají melanin, který by je chránil před škodlivými vlivy UV záření, a mazové žlázy, které zajišťují řádnou hydrataci.

Vystavení slunci, silný vítr či extrémní teploty mohou způsobit popraskání rtů. Mezi jiné příčiny suchých rtů patří vědomé či nevědomé olizování a alergie. např. na zubní pastu, která může být pro pokožku dráždivá.

 

Hydratace

Bez ohledu na příčinu potíží popraskané rty potřebují hydrataci, regeneraci
a ochranu proti nepříznivým vlivům vnějších faktorů.

NEUTROGENA® Norská receptura balzámy na rty přináší péči pro suché a popraskané rty a zlepšují jejich vláčnost.
Cookie Nastavení

© JNTL Consumer Health (Czech Republic) s.r.o. 2023. Tyto webové stránky vydává společnost JNTL Consumer Health (Czech Republic) s.r.o., Walterovo náměstí 329/1, Praha 5, 158 00, Česká republika, která je výhradně zodpovědná za jejich obsah. Tyto webové stránky se nejlépe zobrazují v prohlížečích: Internet Explorer 7 +, Mozila Firefox 22+, Google Chrome 28+, Opera 15+  a Safari 5.1.6.

 Stránky jsou určené pro adresáty z České republiky.

Poslední aktualizace dne: 01/02/2023

;